*התקנת מצלמות אבטחה לבית | *התקנת מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות במעגל סגור

במקרים רבים חשיבותן של מצלמות אבטחה ככלי התרעה (היינו אמצעי למניעת הפשע המתוכנן) חשובה מהיותן כלי לבירור זהות העבריין לאחר מעשה. במקרים אלה, חלק ממערך ההרתעה יכול לכלול מתקנים דמויי מצלמות אבטחה. מתקנים אלה מצוידים בדרך כלל בחיישן תנועה פשוט הגורם להדלקתה של נורה בחזית ה"מצלמה", משל החלה להקליט.

כיוון שמדובר במכשיר שכמעט ולא צורך חשמל, לעיתים קרובות מופעלות מצלמות שכאלה באמצעות סוללות. בכל מקרה אין הכרח לחבר את המצלמה למערכת תקשורת או הקלטה, מה שבסך הכל הופך התקנת מצלמה שכזו לפשוטה ביותר. מחיר המצלמה נע בין 300-500 שקלים.התקנת מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה פשוטות- שחור לבן

מצלמות אבטחה, מתוקף תפקידן, נאלצות לעבוד שעות רבות. עובדה זו מציבה שתי בעיות גדולות: איכות החומרה של מצלמות אבטחה, ואמצעי ההקלטה. החומרה שלמצלמות האבטחה צריכה להיות אמינה ביותר, ומוכנה לעמוד בעומס של שעות עבודה רציפות רבות. כמו כן עליה להיות בדרך כלל עמידה בפני מזג האוויר, שכן מצלמות אבטחה רבות מוצבות בחוץ.

אמצעי ההקלטה צריך להיות זול ולאפשר שעות הקלטה רבות. הפתרון לשתי הבעיות הללו מצוי בהקטנת איכות התמונה של מצלמות אבטחה, בין השאר על ידי הפיכתה לתמונה בשחור לבן. זו הסיבה שעד היום מצלמות אבטחה רבות ממשיכות לתפקד בשחור לבן. מצלמה כזו, ללא יכולת תנועה, כולל אמצעי הקלטה אלקטרוני, תעלה בין 3000 ל10000 שקלים.

מצלמות אבטחה סמויות

בניגוד לדוגמא הראשונה, מצלמות אבטחה סמויות יתגלו כשימושיות דווקא כאשר לא תרצו שהמצלמה תתריעה. ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הצילום יצרה מגוון של מצלמות זעירות, קטנות יותר מכפתור, המסוגלות לתפקד כיחידה עצמאית, כולל אספקת זרם והקלטה. מחיר המצלמות הללו, שמצלמות ברוב רובם של המקרים באיכות גרועה ובשחור לבן, נע בין 4000-13000 שקלים. מחיר זה אינו כולל את ההתקנה, שרצוי כי תעשה על ידי מומחה אבטחה.

מצלמות אבטחה נעות

מצלמות במעגל סגור

לצורך אבטחת שטחים גדולים, כמו מפעלים, בסיסים וכדומה, ניתן להקטין משמעותית את כוח האדם הדרוש לתצפות ושמירה על ידי התקנת מצלמות אבטחה נעות. מצלמות אלה צריכות להיות באיכות גבוהה בהרבה, וחשוב מכך, בעלות יכולת תנועה עצמאית, ואם אפשר גם זום.

כיוון שמצלמות אלה צריכות אספקה נוספת של חשמל (לצורך הפעלת המנועים) ותקשורת (לא רק תקשורת יוצאת, היינו הקלטה או מצלמה במעגל סגור, אלא גם דרך בה יוכל המפעיל לשלוט על תנועות המצלמה), ההתקנה יקרה יותר. גם המצלמה בעצמה יקרה הרבה יותר. סך הכל מדובר בהשקעה של כ5000-15000 שקלים למצלמה.

למה צריך מצלמות במעגל סגור?

בניגוד לאמצעי אבטחה אחרים, כמו מערכות אזעקה, חיישני תנועה וכדומה, מצלמות במעגל סגור לא רק מונעות פשעים (כאמצעי התרעה אפקטיבי), וגם לא רק מודיעות על ביצוע פשע בזמן אמת. מצלמות אבטחה עוזרות גם לתפוס עבריינים לאחר מעשה, במקרים רבים גם כאשר אלו התגברו על כל אמצעי האבטחה האחרים.

סיבה נוספת ולא פחות חשובה להעדפה של עסקים רבים להשקיע בהצבת מערכת מצלמות במעגל סגור בתחומי העסק היא פסיכולוגית דווקא. מחקרים שונים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה אירגונית מראים כי עובדים נוטים לעבוד בתפוקה גבוהה יותר, או "טוב" יותר, כאשר הם חשים שיש עליהם פיקוח. אחת הדרכים היעילות ביותר ליצור תחושה זו היא רשת מצלמות במעגל סגור.

*התקנת מצלמות אבטחה לבית | *התקנת מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות במעגל סגור