הבנת מנגנון הנעילה של המכונית שלך

לכל רכב יש מערכת נעילה מרכזית שנועדה להרחיק אנשים בלתי מורשים מהרכב שלך, תוך שהיא מאפשרת לך לפתוח את הדלתות, את האתחול ולהניע אותו. מערכות נעילה מודרניות מורכבות ממנגנון ידני או מרחוק ללא מפתח, או שילוב של השניים. בעוד שהמערכת הידנית מאפשרת לך לנעול באופן מרכזי את כל הדלתות ואת דלת הזנב באמצעות כפתור בדלת הנהג, מערכת ללא מפתח ללא מפתח פועלת באופן דומה לשלט טלוויזיה - אתה יכול ללחוץ על כפתור כדי לאפשר גישה למכונית ללא צורך ב מַפְתֵחַ.

מה זה נעילה מרכזית?

גם הנעילה המרכזית אינה פשוטה שכן ישנן שלוש מערכות משנה אשר כוללות מערכת אלקטרומכנית זו.

השלט הרחוק הוא המכשיר הקטן, כף היד, המופעל על סוללות, המעביר אותות תדר רדיו או אינפרה אדום למחשב של המכונית או למודול הבקרה האלקטרוני (ECM).

מודול הבקרה האלקטרוני (ECM) מעבד את האות, ובהתבסס על כמות קוטביות הספק הוא מספק אותות למנועים או לסולידיים של המפעילים השונים.

במכוניות קטנות יותר, כל הפונקציות המקובלות של מקשים מוחלפות על ידי שלט רחוק אינפרה אדום, שיכול לקרוא הוראות מטווח של כ 15 מטר. משדר האות המרוחק ישלח אות למקלט, שבדרך כלל שולט במגוון פונקציות. שלטים אלה נשענים על קו "ראיה" ישיר בין המקלט למשדר. מכוניות מודרניות יותר לעומת זאת מסתמכות על העברת תדרים רדיו אלחוטי של עד 100 מ 'בשלט רחוק.

בחלק מהמכוניות יש נעילות בכובעי מילוי הדלק, ואילו באחרות לא. חשוב מכסה מילוי הדלק לאטום את מיכל הדלק בצורה מאובטחת. ברוב הרכבים החדשים יותר יש מכסי מילוי דלק המופעלים באמצעות מערכת הנעילה המרכזית.

חברות ביטוח מסוימות דורשות שלמכוניות יש מנעולי היגוי על מנת למנוע גניבה. ניתן לנעול את נעילת ההיגוי באופן מכני, או על ידי שילובו באמצעות מערכת הנעילה המרכזית החשמלית.

מערכות נעילה מרכזיות עוזרות להגדיל את בטיחותך ואת אבטחת הרכב. זה יכול לעזור בהגנה על הרכב שלך מפני גניבה על ידי הרתעת גנבי מכוניות שיהיו. מרבית המערכות משתמשות בפקדים משולבים, כמו גופי תאורה בלוח המחוונים, או מצפצפים כאשר הדלתות אינן סגורות כראוי, או כאשר הנהג אינו חובש חגורת בטיחות כדי לשמור על בטיחותך על הכביש.

כאן אצל מנעולן בתל אביב יכול לעזור להתקין או לשנות את מערכת הנעילה המרכזית של הרכב שלך. נעול בתוך המכונית? התקשרו אלינו בכל עת, 24/7 ואנחנו נהיה שם.

מעוניינים בייעוץ חינם? פנו אלינו בכל שעה. להזמנת שירותי מנעולן המרכז צרו עמנו קשר עוד היום!

Comments for this post are closed.